Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Nowy operator terminalu cementu

Aalborg Portland, czyli największy producent i eksporter białego cementu na świecie został nowym operatorem terminalu cementu na terenie gdyńskiego portu. Wcześniej dzierżawcą terminalu była spółka Górażdże Cement SA.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Nowy operator terminalu cementu

 2013-11-20 14:00 

fot. materiały prasowe

Aalborg Portland, czyli największy producent i eksporter białego cementu na świecie został nowym operatorem terminalu cementu na terenie gdyńskiego portu. Wcześniej dzierżawcą terminalu była spółka Górażdże Cement SA.

Umowę wieloletniej dzierżawy terenu zlokalizowanego na Nabrzeżu Węgierskim gdyńskiego portu pomiędzy Aalborg Portland Polska Sp. z o.o. i Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A podpisano 8 listopada i wejdzie ona w życie 1 stycznia 2014 r.
Aalborg Portland, czyli największy producent i eksporter białego cementu na świecie należy do włoskiej Grupy Cementowej Cementir Holding S.p.A i posiada możliwości produkcyjne na poziomie 3 mln ton rocznie. Firma posiada swoje fabryki w Danii, Egipcie, Malezji, Chinach oraz Stanach Zjednoczonych.
-Obsługiwany poprzez specjalistyczny terminal w Gdyni cement będzie sprzedawany na rynku polskim, jak również eksportowany poza jego granice. Oferowany przez firmę produkt jest sprzedawany pod marką handlową AALBORG WHITE® cement. Jest to budowlany materiał przyszłości, dający możliwość plastycznego formowania różnorodnych struktur powierzchni oraz barwienia – tłumaczą przedstawiciele ZMPG S.A
Nowa lokalizacja działalności Aalborg Portland Polska ma pozwolić na dalszą ekspansję firmy w kierunku zwiększenia sprzedaży AALBORG WHITE® na rynku polskim, na pozyskiwanie nowych rynków eksportowych oraz na usprawnienie obsługi klientów pod względem logistycznym ( skrócenie czasu dostaw).
Jak podkreślają przedstawiciele gdyńskiego portu działaniom nowego operatora ma sprzyjać rozbudowa infrastruktury drogowej i kolejowej w Porcie Gdynia. Zmodernizowany dostęp drogowy zabezpieczy sprawny dojazd transportu samochodowego do terminalu. Na terenie terminalu planuje się również wykorzystanie hali magazynowej dla dostaw cementu workowanego – co może skutkować zwiększeniem zatrudnienia.

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (1)

Uwaga! Publikowane poniżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Metropolia.info nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, prosimy zgłosić naruszenie.

Dodaj opinię
AngelinaA

ocena: 51%

2014-04-13 11:57:48
Ktos sie odchudzanie ze mna ? Wyszukajcie sobie w google - Skuteczne odchudzanie by TicAngelina - napewno sie przyda

oceń komentarz

Daj plusaDaj minusa

© Copyright 2012-18 by Pomorze, Warmia i Mazury, Trójmiasto – Portal Informacyjny – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzyKontaktO portalu