Rozumiem
Zamknij okienko

Obrońca tytułu rozpoczyna od zwycięstwa

JR Pogórze lepszy od Classic w Meczu Kolejki. Remis w spotkaniu Skoku Stefczyka z Jogą Bonito, mimo, iż ten drugi zespół do mecz przystąpił bez swojego bramkarza, a między słupkami stanął zawodnik z pola. W II lidze wysokie zwycięstwo JBG Gdynia oraz komplet punktów dla AB Polszy i FC Grabówek. Taki był wtorek w NL6

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

2013-09-11 08:00

Ł.Krzemińskimoje artykuly

MECZ KOLEJKI: Nie strzelasz – nie wygrywasz !

Już w 1 kolejce nowego sezonu na przeciw siebie stanęły drużyny, które w ostatnich miesiącach odniosły dwa zwycięstwa w rozgrywkach organizowanych przez NL6. Najpierw mistrzem wiosennego sezonu został zespół JR Pogórze, a latem Puchar NL6 wywalczyła ekipa Classic. Już z samego tego faktu wtorkowe spotkanie zapowiadało się bardzo interesująco.

Obie ekipy przystąpiły do pojedynku z szacunkiem dla rywala, więc w pierwszych minutach mieliśmy wyczekiwanie na to co zrobi przeciwnik, aż do momentu gdy Classic objął prowadzenie. W 13 minucie Arek Filipkowski precyzyjnym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi JR.

Jeszcze przed przerwą obrońca tytułu zdołał wyrównać. Gola na 1:1 zdobył niezawodny w ekipie JR Tomasz Stępień. To właśnie sprytny i wszędobylski napastnik był największym zagrożeniem dla Classic w tym spotkaniu. Potrafił ograć kilku przeciwników, stworzyć przewagę oraz wypracować bramkę partnerom. Przy pierwszej swojej bramce w Meczu kolejki świetnie znalazł się w polu karnym i dobił strzał z rzutu wolnego Fopki.

Przed zmianą stron kapitalną okazję, aby wyjść na prowadzenie zmarnowali zawodnicy Classic. W 20 minucie wyszli z kontrą trzech na bramkarza JR. Źle zagra piłka do boku spowodowała, że jeden z zawodników Classic trafił tylko w boczną siatkę. To był jednak tylko preludium do tego jak dużą nieskutecznością razili po zmianie stron zwycięzcy Pucharu Lata.

Zawodnicy Classic powinni w drugich 25 minutach nie tylko wyjść na prowadzenie, ale także szybko je podwyższyć. Ogarnęła ich jednak swego rodzaju niemoc. Do tego stopnia, że nie potrafili trafić nawet na pustą bramkę.

Tego problemu nie mieli zawodnicy JR. Najpierw zespołową akcję wykończył Łukasz Dąbrowski, a później na listę strzelców wpisali się jeszcze ponownie Stępień oraz Paweł Mazurek.

JR POGÓRZE -CLASSIC 4-1

CALSSIC-Arek Filipkowski-1

JR-Tomasz Stępień-2,Łukasz Dąbrowski-1,Paweł Mazurek-1

POZOSTAŁE MECZE:

Rozgrywki w Ekstraklasie zainaugurowało spotkanie Ejsmond Club z Restauracja Łóżko (wcześniej Batory Sphinx). Mecz praktycznie nie miał historii. Restauracja przystąpiła do tego spotkania w zaledwie sześcioosobowym składzie. W Ekstraklasie gra bez rezerwowego to praktycznie skazanie się na porażkę. Tak też było w tym przypadku. Ejsmond od początku nadawał ton wydarzeniom na boisku i bez problemu strzelił rywalom 16 goli. Warto zaznaczyć, że jeszcze w pierwszej połowie jeden z zawodników Restauracji doznał kontuzji. Wobec braku zmienników Restauracja musiała radzić sobie grając w piątkę. Ejsmond również postanowił w tym przypadku wycofać jednego zawodnika i dzięki temu obie ekipy mogły w wyrównanych składać kontynuować mecz.

Wtorkowe zmagania w Ekstraklasie kończył pojedynek Skoku Stefczyka z Jogą Bonito. Ten drugi zespół do pojedynku przystępował bez nominalnego bramkarza, dla tego między słupkami musiał stanąć Marek Lewandowski. Spisał się na tyle dobrze, wraz ze swoim zespołem, że Joga zdołała zremisować ze Skokiem 3:3, który przystępował do tego meczu w mocnym składzie.

W II lidze na początek wysokie zwycięstwo JBG Gdynia nad ManaMana. Obie ekipy rywalizowały w zeszłym sezonie w III lidze. Teraz przyszło im się zmierzyć jedną klasę rozgrywkową wyżej i widać, że JBG zaczyna sezon w imponującym stylu. Trzy punkty na swoim koncie zapisała także ekipa FC Grabówek. W pierwszym meczu pokonała beniaminka JJInstal&Auto-Tech (w poprzednim sezonie SWAG Hydrobox) 5:2, choć mecz mimo takiego wyniku był wyrównanym pojedynkiem.

Podobnie jak starcie AB Polszy z Rock Shox. Ten drugi zespół mógł pokusić się o lepszy rezultat, ale nie dysponował szeroką kadrą na to spotkanie i to zdecydowało o jednobramkowej porażce.