Rozumiem
Zamknij okienko

Międzynarodowy maraton w Pucku

Zwycięzca biegu

Ponad 850 zawodników z kraju i zagranicy wystartowało w czwartym Półmaratonie Ziemi Puckiej. Zwyciężył 37-letni Iveruk Mykhaylo z Ukrainy.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

2012-07-30 12:00

( fot. DD )

Tegoroczna atestowana trasa biegu dla wszystkich miłośników biegania przebiegała przez Puck-Błądzikowo-Rzucewo-Osłonino-Żelistrzewo-Błądzikowo-Puck. Nadzwyczaj dobrze spisali się zawodnicy z Pomorza Gdańskiego. Impreza sportowa o zasięgu międzynarodowym rozpoczęła się na Stadionie Miejskim w Pucku. Przyciągnęła biegaczy nie tylko z Polski, ale i z Białorusi, Ukrainy a nawet z Kenii. Wśród nich znalazł się znany satyryk Jacek Fedorowicz z Warszawy, który startując z numerem 54 w kategorii powyżej 75 lat, zajął 551 miejsce z czasem 2:17:55. Po wybiegnięciu ze stadionu biegacze pokonali trasę 21,097 km, wiodącą ulicami miasta w kierunku Błądzikowa. W sumie w zawodach uczestniczyli wszyscy ci miłośnicy biegania, zrzeszeni lub niezrzeszeni w klubach, którzy ukończyli 16 lat.

- Celem półmaratonu jest popularyzacja i upowszechnianie biegów na ziemi puckiej oraz propagowanie zdrowego stylu życia wśród społeczności – wyjaśnia wiceminister Kazimierz Plocke, dyrektor generalny imprezy.

Każdy uczestnik biegu otrzymał chip, który stanowił podstawę klasyfikacji. Jego brak skutkował dyskwalifikacją. Ponadto na trasie zlokalizowano trzy punkty odżywcze na 5, 10 i 16 km z wodą mineralną, napojami izotonicznymi i cukrem. Na zakończenie biegu uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy oraz uczestniczyli w losowaniu cennych nagród o wartości 200 zł każdy. Dla pierwszych sześciu zawodników w kategorii open kobiet i mężczyzn oraz trzech w poszczególnych kategoriach wiekowych przygotowano puchary i nagrody pieniężne. W tegorocznym półmaratonie zwyciężył 37-letni Iveruk Mykhaylo z Ukrainy z czasem 1:08:47. Drugie miejsce zajął Tsetserukom Ihar z Białorusi z 1:09:00, trzecie - Mashei Pavel z Białorusi z 1:10:06, czwarte - Starodubtsev Viktor z Ukrainy z 1:12:00, piąte - Kitur Joel z Kenii z 1:13:36 i szóste miejsce Daniel Chuchała z Polski z czasem 1:15:35. Na 364 miejscu uplasował się 25-letni Michał Plocke z Kłanina z 2:02:24.

W kategorii chodu sportowego wystartował Mirosław Łuniewski z czasem 1:58:12, osiągając w międzyczasach na 5 km – 27:25, 10 km – 55:10, 15 km – 1:23:23, 20 km – 1:51:56. Ceremonii dekoracji przyglądała się rzesza turystów i mieszkańców Pucka.